Takipte Kalın

Ana Sayfa»Ana Sayfa»Oyun Haberleri»LoL 9.4 Yama Notları Paylaşıldı: Urgot ve Yasuo zayıflatıldı

Urgot’u zayıflatmaya devam ediyor. 9.4 yama notları dün akşam saatlerinde paylaşıldı. Riot 9.4 yama notlarında Urgot, Yasuo ve Thresh’i zayıflatırken, nişancılar ve ormancılarda da bazı değişikliklere gitti. Peki ne gibi değişiklikler oldu? İşte 9.4 yama notları hakkında detaylar:

9.4 Yama Notları

Urgot

Geçtiğimiz yamalarda da zayıflatmalara maruz kalan Urgot, bu yamada da kırbaç yemeye devam ediyor. Q yeteneğinin mana bedeli 80’e çıkarılan Urgot’un W yeteneğinden kazandığı kalkan büyük ölçüde azaltıldı. Urgot, profesyonel arenanın en çok seçilen şampiyonlarından biriydi. Bakalım yeni yamadan sonra hala tercih edilmeye devam edecek mi; göreceğiz.

Karthus

Karthus’un Q yeteneğinin hasarı zayıflatıldı. Seviye başına -5 taban hasar değişikliğine gidilen Karhus ile ilgili yetkililer ince bir hesap yapmış gibi görünüyor. Rünlerden gelen güç ile birlikte ormanda kısa süre içinde güçlenip oyuna büyük ölçüde etki eden Karthus’un 9.4 yamasında neler yapacağını merak konusu.

Lucian

W yeteneğinin yaban hasarı zayıflatılırken, mana bedeli arttı. Alt koridoru rakiplerine dar eden Lucian, yeni yamada eskiye nazaran biraz daha dengelenmiş gibi görünüyor. Eskiden 50 mana bedeline sahip olan W yeteneği, artık 70 mana bedelinize el koyuyor. Taban hasarı ise 85/125/165/205/245 yerine 75/110/145/180/215 olarak değiştirildi.

Rek’Sai geri dönüyor!

Q yeteneğinin gömülü ya da yüzeyde kullanımlarıyla ilgili güçlendirmeler geldi. İlk çıktığı günlerde ormanın değişilmez şampiyonlarından olan Rek’Sai, bu yamada tekrar oyuna dahil edilmek istenmiş gibi görünüyor. Ayrıca şampiyonun ultisinden kaçmak artık neredeyse imkansız.

Thresh

Geçtiğimiz yamalarda Q yeteneğine güçlendirme gelen Thresh, anlaşılan tekrardan göze batmaya başladı. Q yeteneğinin mana bedeli 60 yerine 70 olarak değiştirilirken, bekleme süresinde büyük ölçüde değişikliğe gidildi. Eski haliyle 16/15/14/13/12 saniye bekleme süresine sahip olan Q yeteneği, 9.4 yamasıyla birlikte 20/18/16/14/12 olarak değiştirildi.

Yasuo

Yine geçtiğimiz yamalarda güçlendirme alan şampiyonlardan biri olan Yasuo, 9.4 yamasında zayıflatma alan şampiyonlar arasında yer alıyor. Yasuo’nun taban saldırı gücü 63 yerine 60 olarak değiştirildi. Ayrıca Q yeteneğinin Kritik vuruş hasarı yüzde 80 yerine artık yüzde 60 olacak. Ebedi Kılıç’a gelen değişikliklerden sonra daha da güçlü olan Yasuo’ya bir dur demek zaten gerekiyordu.

Yama notlarında hakkında diğer tüm detaylara ulaşmak için tıklayın.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
Sinirlendim
😥
0
Üzüldüm
👎
0
Beğenmedim
👍
0
Beğendim
😆
0
Çok Güldüm
😱
0
Şaşırdım
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yazarlar